DUŞAKABİN KARŞILAŞTIRMA

DUŞAKABİN KARŞILAŞTIRMA

Ürün satın alırken ürün hakkında fazla bilgiye sahip değilsek iyi değerlendirmeyi ürünler arası karşılaştırma yaparak genellikle orta derece kaliteli ve uygun fiyatlı olanı tercih ederiz. Bu nedenle ön bilgi sahibi olmanız açısından sizlere birkaç ürün çeşidi arasında işin ustası gözüyle karşıla yaparak sizlere sunmaya çalışacağım.

Mika camlı kabinlerin arasındaki farklar  (Mika kabinde kalite ve fiyatı etkileyen tek unsur PROFİL RENGİDİR)

Beyaz Profil, Mat krom profil ve parlak krom profil olarak 3 farklı çeşidi mevcuttur. Beyaz profil ile diğerleri arasında fiyat farkı mat krom da 50 tl parlak krom arasında 75 tl dir. Burada size usta gözüyle olan orta ölçekli önerimiz mat krom profili tercih etmenizdir çünkü krom profil boyasız ve paslanmaz özelliktedir.

Temperli cam duşakabinlerin arasındaki farklar cam kalınlıkları ile profil renk seçeneği ile ölçülmektedir. 4mm cam ile 6 mm cam kalınlığı arasında 125 tl fiyat farkı mevcuttur, piyasada genelde bulunan cam kalınlığı çeşitleri 4,5 ve 6mm kalınlıklarında olmaktadır. 4mm den düşük camlarda ise temperlenme işlemi olup olmadığı yerli olup olmadığı mechuldur bu nedenle bu ürünleri tercih etmemenizi öneriyoruz. 4mm camlı duşakabinler ile 5 ve 6mm camlı duşakabinler arasında çerçeve görüntüsü vardır! Yani 4 mm camın tüm etrafında kenarında ve ortasında sağlamlığı olması için camın dört köşesinde de profil vardır. 5 ve 6mm camlarda ise camların etrafında profil görüntüsü yoktur sadece üst ve alt raylarda ve duvar dikmelerinde profil görünümü vardır ve daha estetik bir görünüme sahiptir.  Usta gözü ile sizlere önerimiz ise 4mm cam alıp 125 tl tasarruf sağlamanızdır. Nedeni ise her yanının çerçeveli olması kırılmasına karşı daha güvenli olması, cam olmasından ötürü zaten estetik bir görünümlü olması ve fiyat konusunda 125 tl daha ucuz olması gibi nedenlerdir.

Mika İle temperli cam arasındaki karşılaştırma yaparsak orta ölçekli mika cam duşakabin krom çerçeveli olanıydı, temperli camda ise 4mm krom profilli olanıydı bunlar arasında ortalama 80-100 tl gibi ortalama fiyat farkı var sağlamlığı açısından ikisi de iyi cam kırılsa bile temperli olduğundan insan vucuduna zarar vermez bu nedenle estetik bir görünümlü olması için işin ustasının terci 4mm cam duşakabin almak daha doğru karar olacağı inancındayım. Ama kaliteli ama en ucuzu olsun derseniz krom çerçeveli mika etmeniz de sizin için diğerlerini tercih etmekten daha doğru bir seçim olmuş olacaktır.  

 

Ürün karşılaştırması ve fiyatları hakkında online bilgi alıp sipariş verebileceğiniz www.noktadus.net web sitesi hizmete girdi. Nokta duşakabin firmasının online satış sitesi olan bu sitenin altyapısı yurdum yazılım tarafından geliştirilmekte ve ödeme altyapısı iyzico tarafından sağlanmaktadır.  Sitedeki satışı yapılan tüm ürünleri üretimi satışı nakliye ve montaj işlemi NOKTA DUŞAKABİN tarafından sağlanmaktadır. Site ile ilgili tüm işlemlerin takibi için nokta duşakabin müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.